در حالی که پردازنده های اینتل و AMD با اعلام نسل های پردازنده های ۱۰ نانومتری و ۷ نانومتری خود، CES 2019 را در اختیار داشتند، هر دو شرکت همچنین پردازنده های ترکیبی را معرفی کردند که ممکن است آینده رایانه را برای همیشه تغییر دهد. از سوی دیگر، پردازنده های LakeField اینتل وجود دارد معماری بیشتر شبیه پردازنده ARM نسبت به یک تراشه کامپیوتری سنتی است. پردازنده LakeField به جای اینکه یک بلوک از هسته پردازنده ۱۰ نانومتری داشته باشد، یک هسته مرکزی ۱۰nm Sunny Cove با چهار هسته Tremont Atom همراه خواهد شد. بعدا در CES 2019، AMD همچنین پردازنده ترکیبی خود را با یک تراشه نسل سوم Ryzen معرفی کرد که جفت آن پردازنده هشت هسته ای ۷ نانومتر با دومین chiplet 14nm برای مدیریت کنترل های حافظه و خطوط PCIe انجام می شود. پردازنده ها قصد دارند با معماری های ترکیبی خود کارهای مختلفی انجام دهند، اما آنها یک چیز مشترک را به اشتراک می گذارند: آنها هر دو از پردازنده یکپارچه سنتی دور می شوند.

یکپارچه در مقابل هیبرید
در حال حاضر، پس از همه صحبت، شما ممکن است بدانم که تفاوت بین طراحی یکپارچه و هیبرید پردازنده. پاسخ واقعا ساده تر از شما ممکن است فکر می کنم. در بیشتر موارد، پردازنده هایی که در لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی قرار گرفته اند، به یک طراحی یکپارچه متصل شده اند، که در آن یک پردازنده ی یکسان ساخته شده از یک معماری واحد ساخته شده است. به عنوان مثال، پردازنده های اینتل قهوه یخ از یک ردیف ۱۴ نانومتری استفاده می کردند، پردازنده های Ryzen دارای یک نوت بوک ۱۴nm، نسل دوم ریزن ۱۲nm، و غیره بودند. طرح های Hybrid با معرفی چیپلات هایی که ممکن است نوع دیگری از هسته پردازنده را اضافه کنند، گرافیک، حافظه و یا هر تعداد از ویژگی های. پردازنده های مبتنی بر AMD موجود در گوشی ها، قرص ها و حتی دستگاه های Qualcomm ویندوز ۱۰ به طور معمول از این نوع طراحی استفاده می کند تا به حداکثر رساندن عمر باتری و حتی عملکرد آن. در حال حاضر به نظر می رسد که ما در حال حاضر شروع به شروع Hybridization در پردازنده های کامپیوتر در حال حاضر – حداقل در مورد اینتل با LakeField. با بسته بندی در هر دو هسته عملکرد و هسته کم انرژی به همان تراشه، پردازنده های ترکیبی می تواند اجازه دستگاه های خود را برای رسیدگی به تمام وظایف خود را بر روی تقاضا و صرفه جویی در زمان باتری، زمانی که آنها فقط در حالت آماده به کار هستند. چیپ های بیشتری با این نوع معماری می توانند به عنوان سیستم های جمع و جور بر روی یک تراشه عمل کنند، اگر گرافیک، حافظه و سایر ماژول ها هم داشته باشند.

اثبات در پودینگ
در واقع اینتل در حال حاضر نمونه ای از کوچک بودن دستگاه پردازنده ی هیبریدی خود را نشان داده است. در مراسم اصلی CES 2019 این شرکت پردازندهی LakeField خود را به کوچکترین مادربرد تولید کرد که فقط پنج قطعه آمریکایی را اندازه گیری کرد که یک فاکتور فرم بود که به راحتی می توانست به تبلت ها و حتی برخی از تلفن ها متصل شود. طبق گفته اینتل، LakeField پردازنده ها می توانند هر چیزی را از دستگاه های بسیار کم قدرت به کارایی PC کامل کنند. AMD تقریبا هیچ اثری از نمونه های مفهومی نداشته است، اما نشان داد که پردازشگر هیبریداسیون جدید خود را با توجه به طراحی جدید از دست نمی دهد. رمز و راز این شرکت پردازنده نسل سوم رایسن ۲،۰۲۳ نقطه در Cinebench به دست آورد. در مقایسه با پردازنده های Intel Core i9-9900K و AMD Ryzen 7 2700X به ترتیب، ۱،۸۷۳ و ۱،۷۹۸ امتیاز به دست آمد. در حالی که به نظر می رسد پردازنده های ترکیبی آینده ای را در دستگاه های محاسباتی آینده ای داشته باشند، بیش از حد تا زمانی که ما در واقع برخی از دستگاه های با آنها در داخل. همچنین هیچ دلیلی برای پردازنده های طراحی یکپارچه به ناپدید می شوند در هر زمان به زودی. تمام پیچیدگی تراشه های ترکیبی احتمالا به هزینه دستگاه ها افزوده می شود تا زمانی که تولید آنها همه جا بشود. همچنین، تمام دستگاه ها ممکن است از یک معماری ترکیبی بهره مند شوند. به عنوان مثال، رایانه های شخصی ساخته شده برای تولید و بازی با پردازنده های کلاسیک ساخته شده بهتر خواهد بود و حداکثر توان یک پردازنده یکپارچه می تواند ارائه شود. با این حال، نظم که در آن iPads های اپل، مجهز به پردازنده های خود ساخته شده، بالاتر از لپ تاپ های ویندوز ۱۰ ممکن است ثابت کند که این اشتباه است. خیلی زود است که بگوییم چه دستگاههایی که توسط اینتل و پردازنده های ترکیبی AMD طراحی شده اند ممکن است شبیه باشند، اما ما هیجان زده هستیم که این اتفاق می افتد. نرم افزار و تجربه استفاده از لپ تاپ ها و رایانه های شخصی در مرحله با تلفن و دستگاه های تلفن همراه – با صفحه نمایش لمسی، بیومتریک و ویژگی های مانند آماده به کار مدرن – تکامل یافته است – و آن را احساس می کنید در مورد زمان برای همان چیزی اتفاق می افتد به سخت افزار که آنها را قدرت.
می خواهم بیشتر CES 2019 برجسته کنم؟ TechRadar در دست ساخت با ۸K تلویزیون و صفحه نمایش قابل انعطاف، قابل انعطاف، همراه با لپ تاپ های جدید و ابزارهای هوشمند فعال الکسا است. اتمام همه چیزهایی را که دیده ایم، از لاس وگاس زندگی می کنیم!پردازنده های ترکیبی CES 2019 آینده محاسبات هستند


دیدگاهتان را بنویسید