برای طولانی ترین زمان، Chromebook شامل پردازنده های اینتل یا ARM در سراسر هیئت مدیره است. اما در CES 2019، Chromebook های زیادی برای پردازشگرهای AMD برای اولین بار اعلام شده است. این اولین بار است که پردازنده های AMD در Chromebook ساخته شده اند. کروم بوک های HP Chromebook 14 و Acer Chromebook 315.HP اطلاعات قیمت گذاری را برای HP Chromebook 14 به اشتراک گذاشته اند، اما ورود پردازنده AMD به این معنی است که Chromebook با قیمت مناسب تر – که جذاب تر می شود دانش آموزانی که لزوما به سریع ترین سخت افزار نیاز ندارند. اینتل در چند ماه اخیر مشکلات زیادی را در خصوص امکان استفاده از سیلیکون ۱۴nm خود منتشر کرده است. و در حالی که این به AMD منجر شده است که سهم قابل توجهی از بازار را در فضای دسک تاپ به دست آورده است، ما شاهدیم که Team Red به طور عمده به فضای تلفن همراه نفوذ می کند. اما، فشار AMD به Chromebooks به نظر می رسد که آن را تغییر دهد. فقط به این دلیل که AMD برای Chromebooks جدید است، به این معنا نیست که HP Chromebook 14 در حال کند شدن است. AMD A4-9120 در Chromebook 14 یک تراشه چهار هسته ای دو هسته ای با یک ساعت پایه یا ۲٫۲ گیگاهرتز و یک افزایش ۲٫۵ گیگاهرتزی است. این مقایسه با تراشه های Pentium و Celeron در دستگاه های Chromebook کم و متوسط ​​می باشد. پردازنده با ۴ گیگابایت حافظه DDR4 و حافظه ۳۲ گیگابایتی eMMC پشت صفحه نمایش ۱۴ اینچی HD (1،۳۶۶ × ۷۶۸) پشتیبانی می شود. HP هیچ وقت دسترسی به اطلاعات یا قیمت گذاری را برای HP Chromebook 14 به اشتراک نگذاشته است، اما مطمئن هستیم که اطلاعات در دسترس خواهد بود.

Chromebook AMD با صفحه نمایش بزرگتر
Acer همچنین AMD را برای ساخت Chromebook های ارزان قیمت با ۱۵ اینچی Acer Chromebook 315 که با پردازنده های AMD A4- 9120C یا A6-9220C قابل تنظیم است، معرفی می کند. بر خلاف پیشنهاد HP، صفحه نمایش Full HD یا ۱،۹۲۰ × ۱،۰۸۰ پیکسل ارائه خواهد شد و با ۸ گیگابایت یا حافظه RAM عرضه خواهد شد. این کار باید برای کار و بازی بسیار موثر باشد. Acer نیز ادعا می کند که می تواند ۱۰ ساعت عمر باتری را تجربه کند. Chromebook نیز می تواند به یک صفحه نمایش لمسی ارتقا یابد، که باعث می شود که برنامه های آندروید بسیار کاربر پسند و بدون نیاز به یک پد لمسی برای تعامل باشد. Acer Chromebook 315 در ماه فوریه در ایالات متحده از ۲۷۹ دلار آغاز خواهد شد. و در اروپا در ماه آوریل برای ۳۴۹ یورو. اطلاعات موجود در انگلیس و استرالیا در دسترس است.
لیستی از بهترین Chromebook ها را بررسی کنید
می خواهم بیشتر CES 2019 برجسته کنم؟ TechRadar در دست ساخت با ۸K تلویزیون و صفحه نمایش قابل انعطاف، قابل انعطاف، همراه با لپ تاپ های جدید و ابزارهای هوشمند فعال الکسا است. اتمام همه چیزهایی که دیده ایم، از لاس وگاس زندگی می کنند!پردازنده های AMD به Chromebook نزدیک شما می آیند


پاسخی بگذارید